Son Projelerimiz

Ramazan yemekleri

Kutsal Ramazan ayında Islamic Help Tanga Bölgesinde aşırı fakirlik çeken binlerce insan için çok büyük gıda yardımı dağıtım etkinlikleri düzenlemektedir..

Su Projesi

Dünyanın başka hiçbir yerinde su Afrika’da olduğu kadar gerekli değildir. 6 KM- Afrikalı bir kadının evine su götürmek için her gün yürüdüğü mesafedir.

Yetimler - Çocuklar EcoVillage

Çocuklar için Eko Köy projemiz Darüsselam’ın hemen dışlında Mkurunga ilçesinde, Kisemvule semti yakınında bulunmaktadır.

Camilerin yeniden inşası

Tanzanya’nın kırsal kesimlerinde camilerin tuvaleti,
elektriği, kapı ve pencereleri yoktur. Islamic Help büyük bir misyon yüklenerek
çalıştığı her köyde bir kuyu ve bir cami inşa etmektedir.

Başarılarımız

There are many variations of lorem
passagei of Lorem Ipsum availabl

Daha fazla oku

Bizim için bağış

There are many variations of lorem
passagei of Lorem Ipsum availabl

Gönüllülük

There are many variations of lorem
passagei of Lorem Ipsum availabl

Şimdi Katıl

İslami Yardım Profili

Islamic Help 2003 yılında İngiltere’de merkezli kurulmuş din,dil, ırk ayrımı yapmadan dünyanın en fakir en ihtiyaç halinde olan insanlarına yardım eli uzatan bir  uluslararası yardım ve geliştirme ajansıdır. Islamic Help 20’den fazla ülkede doğal afetler, çatışmalar, mülteciler ve diğer insani yardım konularında ön saflarda çalışmaya devam etmektedir.

Islamic Help Tanzanya 2009 yılında başladığı çalışmalarına Tanga, Lindi, MAfia ve Darüsselam vilayetlerinin bulunduğu kıyı kesimlerinde sürdürülebilir geçim kaynakları oluşturma, ziraat, çevre, su ve kanalizasyon, eğitim, yetimhaneler ve camiler dahil sosyal altyapı tesisleri kurma konularında yoğunlaştırmıştır.

Hayatımızın Değişen Hikayeleri