• Tanzanya dünyanın en fakir ülkeleri sıralamasında 188 ülke arasında 155. Sırada yer almaktadır. (2015 Human Development Index HDI).
  • BM verilerine göre 55 milyon nüfusun %80i ayda 20 paunddan daha azla geçinmektedir ve %34 (yaklaşık 19 milyon) ayda 7 paunddan daha az gelirle geçinmekte ve yaşamları için gerekli olan en temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun kalmaktadırlar
  • Water Aid Tanzanya verilerine göre Tanzanya nüfusunun yarısı temiz suya ulaşamamaktadır ve nüfusun çeyreğinden daha azı düzgün şartlarda bir tuvalete sahiptir.
  • Tanzanya’da her yıl 7 binden fazla çocuk kirli sular, kötü kanalizasyojn ve yetersiz hijyen koşullarına bağlı ishal sebebiyle hayatını kaybetmektedir (Water Aid 2014 Raporu)
  • Tanzanya Sağlık ve Sosyal Refah Bakanlığından alınan verilere göre Tanzanya’da  3.1 milyon yetim vardır ve bunlardan yanlızca %6’sı yardım görmektedir.

Tanzanya’nın Kıyı Bölgeleri

According to the Research Report “Poverty in Tanzania, Comparison Across Administrative Regions” the coastal regions in Tanzania, except for Dar Es Salaam, are the poorest and least developed with the lowest HDI.

Pangani, a very remote district in Tanga region in which Islamic Help started its work in 2012, is amongst such areas – most severely affected by extreme poverty (80% of the population lives on less than $1.25 a day), malnutrition as well as limited access to safe drinking water, health care and education.

Pangani’den Resimler

Maliyet Verimi- Paranın Karşılığı

İhtiyaç sahibi ve fakirlere yardım için bize verilmiş olan paranın her bir kuruşundan Allah katında ve toplum gözünde sorumluyuz. Artık toplum  desteklediği yardım kuruluşları ile daha derin ve anlamlı bir bağlantı kurmak istemektedir. Projelerin etkinliği önem kazanmakta ve kamuoyu yaptığı katkıların ölçülebilir sonuçlarını görmek istemektedir.

Geçtiğimiz birkaç yılda bağışçıların yaptıkları katkıların gerekli yerlere şeffaf olarak harcanmasını temin etmek için yönetim süreçlerimizi değiştirmek üzere çok çalıştık ve bağışçılarımıza Islamic Help’e yaptıkları yardımların nereye ve nasıl harcandığı ile ilgili düzenli raporlar göndermeye başladık.

Islamic Help Tanzanya projeleri sorumlu tutulduğu fakir ve marjinalize olmuş insanlar için en büyük değeri vermektedir. IHT ekonomi, etkinlik ve etkilik arasında uygun dengeyi kurar.

IHT projelerin izlenmesi, değerlendirilmesi ve öğretilmesi içn uygun ortamı temin eder harcamalar ve aynı sonuca farklı şekillerde ulaşmanın yapacağı farkı karşılaştırır.

IHT dünyanın her yerinden yetenekli gönüllülerle çalışmaktadır. Yetenek farkları düzrenli eğitimlerle kapatılmaktadır.

IHT lüks arabalar yerine motosikletleri tercih etmektedir. IHT ayrıca lüks otel masraflarını en aza indirmek için önlem almaktadır. Uzman ekip üyeleri ofis binasında kalarak yönetim giderlerini %12 ve aşağısına çekmeye yardımcı olurlar.